10 důvodů, proč o prázdninách 2021 vyrazit do Velkých Karlovic

Udělejte si o prázdninách výlet do Velkých Karlovic. Stačí třeba jen na otočku - i jeden den odpočinku se počítá. Resort Valachy v údolí Léskové nabízí spoustu příležitostí k prožití volného času. Zajímavé akce vás čekají hned od prvních prázdninových dnů.

1. NOVINKA: Tématické dny ve Wellness Horal

Relaxujte výhodněji! Wellness Horal zavádí od 1. července nabídku Tématických dnů: co všední den, to jiná výhoda. Užijte si seniorské pondělí, dámské úterý, středeční relax pro dva, pánský čtvrtek nebo třeba páteční slevu pro děti.

Wellness Horal je skvělé místo, když si chcete odpočinout i užít koupání s dětmi. Najdete tu tři termální bazény, saunový svět se saunovými rituály a nabídkou masáží i beauty ošetření, fitness centrum i opalování na venkovních terasách. Ve všední dny od 10:00 do 10:30 se v bazénu koná aqua fitness. V sobotu 3. července jste zváni na letní Saunovou noc.


2. Wellness den pro zdraví

Potřebujete odpočinek, ale nemáte zatím možnost ujet na delší dovolenou? Dopřejete si alespoň jeden den – Wellness den pro zdraví. Tento balíček služeb bez ubytování zahrnuje celodenní pobyt ve Wellness Horal, masáž či beauty ošetření a tříchodový oběd. 


3. Pobyty s wellness v ceně

Chcete se zdržet přes noc? Využijte ubytování v hotelech Lanterna a Horal. Cena zahrnuje snídani, večeři a neomezený vstup do wellness, při delších pobytech také masáž, piknik nebo výuku golfu pro celou rodinu. A hlavně: spoustu programů pro děti i dospělé. Co třeba taková ranní jóga?

Ale neváhejte, červenec už je téměř vyprodaný.


4. Grilované speciality v Bistru Razula

Vyzkoušejte během výletu super nabídku občerstvení v Bistru Razula u sjezdovky Razula. Kuchaři lákají na pizzu, grilované speciality, burgry, borůvkové knedlíky nebo třeba čerstvé frgály a kyselici. 

Najdete tu i herní zónu pro děti nebo půjčovnu elektrokol nově vybavenou o špičková kola KTM.


5. Nové Stezky portáše Maliny

U Bistra Razula začínají dvě nové Stezky portáše Maliny: jedna vás provede lesem s pomocí QR kódů, druhá vás nasměruje kolem naučných tabulí a zábavných prvků na vrchol sjezdovky Razula, odkud je opravdu nádherný výhled. Začíná tu i oblíbená rodinná trasa Hledej poklad na Razule. Tištěné instrukce ke všem trasám dostanete v Bistru Razula.


6. Kulíškova naučná stezka

Vyrazte s dětmi za poznáním zajímavostí CHKO Beskydy. Stezka dlouhá 2,5 km vede od hotelu Pod Javorem kolem hotelu Horal, kde můžete děti odměnit Kulíškovou specialitou (s plyšovým kulíškem v ceně). U Horalu je také krásné dětské hřiště.


7. Kurzy pečení frgálů a pizzy

Chcete se naučit péct valašské frgály? Zapojte se do kurzů s pekařkou Resortu Valachy (Nejen) děti se mohou zúčastnit kurzů pečení pizzy v Bistru Razula s šéfkuchařem Josefem Tydlačkou. 


8. Grilování na terase Horalu

Terasa hotelu Horal je místem, kde můžete spočinout během výletu, užít si dobré jídlo, pohodu s výhledem do údolí a díky dětskému koutku i hřišti si tu užijí i děti.


9. Valachy Man 5. a 6. 8.

Zapojte se do legendárního triatlonového závodu Valachy Man 5. a 6. srpna u Balatonu v Novém Hrozenkově. Nabízí trasy pro děti, hobíky i zkušené sportovce. Pokud na něj chcete kvalitně natrénovat, můžete využít Triatlonový kemp s mnohonásobným Ironmanem Petrem Vabrouškem se zázemím Spa hotelu Lanterna.


10. Týden kultury na Valašsku

Závěr prázdnin bude tradičně patřit Týdnu kultury na Valašsku. Těšit se můžete třeba na oblíbenou stálici Jaroslava Duškafenomenálního Blbce k večeři divadla Bez zábradlí nebo skvělou Simonu Stašová v představení Na zlatém jezeře. A nezapomínáme ani na děti, pro které máme hned dvě dopolední představení.

Pokud se během festivalu ubytujete ve Spa hotelu Lanterna, máte vstupenku grátis.