Oslavy 50 let od založení CHKO Beskydy

Oslavy 50 let od založení CHKO Beskydy

03.06. 2023 - 03.06. 2023

Přijďte oslavit 50. výročí vyhlášení CHKO Beskydy s celou rodinou a projděte se po Kulíškově naučné stezceSpráva CHKO Beskydy si zde v rámci oslav připravila krásnou hru, v cíli na každého malého účastníka bude čekat také drobná odměna.  

  • na trasu s hrou se můžete vydat od 3. 6. 2023 do 2. 7. 2023 (v den zahájení se speciálním programem)
  • trasa vede po Kulíškově naučné stezce ve Velkých Karlovicích (dlouhá cca 2,5 km s mírným převýšením, které zvládnou i nejmenší, sjízdná také pro kočárky)
  • připraveny jsou aktivity pro děti 3-12 let (rádi uvidíme rodiny s dětmi i školní kolektivy)

Na co se můžete těšit? 

Návštěvníci si na startu kousek za hotelem Pod Javorem (u provozní budovy golfového hřiště - zde) vyzvednou arch s otázkami a vydají se na trasu Kulíškovy naučné stezky, kde budou hledat opovědi. V cíli na ně bude čekat drobná odměna.

V den zahájení, tj. v sobotu 3. 6. 2023, se můžete od 9 do 16 hodin těšit také na doprovodný program. Na startu najdete informační stánek Správy CHKO Beskydy, kde se dozvíte více o přírodě, připraveny budou také zábavné a tvořivé aktivity. V ostatních dnech je stezka samoobslužná.

Kulíškova naučná stezka je přístupná i v dalších částech roku, je plná hádanek a úkolů. Dostanete se z ní jednoduše také k termálním bazénům Wellness Horal (nezapomeňte si přibalit plavky), na výborném obědu si pochutnáte v restauraci hotelu Horal (kde máme přichystáno i speciální Kulíškovo menu).

 

 

 

Oslavy 50 let od založení CHKO Beskydy