Jednička na dresu i v cíli: Valachy duatlon 2019 vyhrál Petr Šťastný

 

Jednička na dresu i v cíli: Valachy duatlon 2019 vyhrál Petr Šťastný

Téměř dvě stovky dospělých sportovců a k tomu 180 dětí se zapojily do tradičního Valachy duatlonu v sobotu 4. května ve Velkých Karlovicích.

Původně nepříznivá předpověď počasí se nakonec nenaplnila, dětské závody dokonce provázelo slunce a i když se později obloha zatáhla, avízovaný déšť nepřišel, natož hrozící sněžení, které v ten den  zasáhlo výše položené oblasti Beskyd.

„Koho předpověď počasí od účasti neodradila, dobře udělal. Podmínky pro závod byly nakonec velmi dobré. Skalní návštěvníci na startu nechyběli a konkurence byla opět velmi silná. Nově jsme letos duatlon rozšířili o kategorii rodinných štafet, do níž se zapojilo šest dvojic. A opět se ukázalo, že roste zájem o Valachy tour mezi dětmi, kterých bylo poprvé již téměř tolik, co dospělých,“ uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Startovní číslo 1 pořadatelé přidělili loňskému vítězi celého seriálu Valachy tour Petru Šťastnému, jenž roli favorita zcela naplnil a přiběhl do cíle první v čase 1:01:36. Druhý byl Vojtěch Bednarský a třetí Svatopluk Janečka.


Mezi ženami vítězství získala Monika Kadlecová před loňskou vítězkou Valachy tour Lucií Skřivánkovou a Martinou Malíkovou.

Mezi rodinnými štafetami vyhráli Horákovi z Karolinky. Otec Pavel Horák je dlouholetým příznivcem VALACHY TOUR a jako sklář je autorem skleněné pamětní medaile z Valachy mana v roce 2015.

Další akcí seriálu Valachy tour bude 15. 6. závod horských kol Bike Valachy.

>> Více informací a registrace na www.valachytour.cz