Bike Valachy 2019 ve Velkých Karlovicích letos prodlužuje trasu na 50 kilometrů

 

Bike Valachy 2019 ve Velkých Karlovicích letos prodlužuje trasu na 50 kilometrů

Již za necelý měsíc, v sobotu 15. června, bude pokračovat ve Velkých Karlovicích seriál Valachy tour třetí akcí, závodem horských kol Bike Valachy. Trasa letos dozná změn, takže se účastníci mohou těšit na tradici s jistou dávkou překvapení. Úpravu si vyžádaly lesní polomy po letošní bohaté sněhové nadílce a silnému větru v závěru zimy.

„V důsledku těchto změn bude letos trasa delší. Hlavní závod bude mít délku klasických bike maratonů, tedy 50 kilometrů a pojede se na dvě kola. Start i cíl je tradičně u hotelu Galik. V každém kole bikeři vystoupají na hřeben Vsetínských Beskyd z Miloňova na Pálenici, bude následovat delší trasa po hřebeni až za Třeštík a technický sjezd za horskou chatou Třeštík k hotelu Babská, odtud pak zpět ke Galiku. Krátká trasa bude kopírovat tento hlavní okruh, jen s tím rozdílem, že z hřebene ke Galiku sjedou cyklisté dříve,“ popsal prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Delší trasa obnáší 50 km s převýšením téměř 1 600 metrů. Lehčí trasa nabídne 20 km a 780 metrů převýšení. Pro děti budou dle věku připraveny závody v sedmi kategoriích na různě dlouhé vzdálenosti – od 100 metrů pro děti do čtyř let až po 8 kilometrů pro nejstarší školáky.

Závodníci mohou při registraci do 5. června využít zvýhodněné startovné. Registrace on-line probíhají na www.valachytour.cz. Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů. 

Současně už také probíhá registrace do dalšího závodu, populárního triatlonu Valachy Man. Ten bude letos poprvé dvoudenní. Pátek 2. srpna je vyhrazen hobíkům na krátké trase a dětským závodům, v sobotu 3. srpna se uskuteční hlavní závod na dlouhé trase a závod štafet. 

>> Více informací a registrace do závodů na www.valachytour.cz 

NÁŠ TIP: Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem

Pro začátečníky, kteří s triatlonem začínají, i pro pokročilé, kteří se chtějí před Valachy Manem ještě víc zdokonalit, se chystá Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem, nejúspěšnějším českým Ironmanem. Část tréninku se bude odehrávat přímo na trasách Valachy Mana a to včetně plavání. Kemp spojený s ubytováním ve Spa hotelu Lanterna se koná 11. až 14. 7. 2019.