Hledej poklad na Lanterně

 

Máte problém "vytáhnout" děti na pěší túru nebo vycházku do přírody? Možná je snadněji nalákáte, když jim slíbíte, že během výletu najdou poklad. Trasa je speciálně připravena pro rodiny s dětmi: má přiměřenou délku 6 km, kterou bez problémů zvládnou i malí výletníci.

Od hotelu Lanterna v karlovickém údolí Léskové vede trasa lesem, po horském hřebenu i po pěšinách přes louky a pastviny. Během výletu se tak pokocháte nejen romantickým výhledem do krajiny, ale také třeba krásou typických valašských dřevěnic či unikátní roubené zvoničky. Děti se mohou cestou posilnit borůvkami a ostružinami a vyloučeno není ani setkání se stádem ovcí.

POZOR! Z důvodu změny provozu hotelu Galik je nově výchozím i cílovým bodem Spa hotel Lanterna.

 

Trasa k pokladu

Trasa „Hledej poklad na Lanterně“ je založena na principu celosvětové hry geocaching, spočívající v hledání skrýší v přírodě s pomocí GPS navigace (nutně ji ale nepotřebujete - stačí si vyzvednout v recepci hotelu Lanterna podrobný popis cesty s trasovými body). Skrýše s poklady neboli kešemi jsou včetně souřadnic sepsány na www.geocaching.com. Cílem je dorazit na vybrané místo a nalézt tam skrýš se schránkou (pokladem). 

POPIS TRASY

Během cesty jsou na deseti místech připraveny soutěžní úkoly, přičemž odpovědí na otázku je vždy jedno číslo. Sesbíráním všech číselných údajů získáte finální kód pro závěrečné otevření schránky s pokladem, který najdete po návratu z trasy opět v recepci hotelu Lanterna. V souladu s principem geocachingu si pak děti mohou něco z pokladu odnést domů výměnou za jinou drobnost, kterou ve schránce nechají pro své následovníky. Výlet můžete zakončit v restauraci hotelu Lanterna, či v nedalekém hotelu Pod Javorem nebo Wellness hotelu Horal s termálními bazény a saunovým světem.

 

Geocaching na Valašsku

Celé okolí Velkých Karlovic je stále oblíbenějším cílem „kešerů“. V současné době se tu nachází přibližně 25 „keší“. Při jejich hledání si nejen užijete zábavu a dobrodružství, ale narazíte na řadu hezkých míst, která nejsou uvedena ani v průvodcích, a objevíte hezké výhledy, studánky či statný staletý buk opředený řadou pověstí.