Frgálová manufaktura

V rámci teambuildingových a firemních akcí či pro zpestření konferencí a kongresů vám nabízíme originální program, v němž si můžete vyzkoušet výrobu typické valašské speciality – valašského frgálu.

Frgál je druh sladkého pečiva tradičně vyráběný na Valašsku. Na rozdíl od koláčů frgál má obvykle průměr kolem třiceti centimetrů, je vyroben z kynutého těsta a je posypán sladkou drobenkou. Náplně frgálů jsou takřka výhradně sladké. Mezi nejpopulárnější patří makový, tvarohový, povidlový a hruškový frgál. Existují také méně obvyklé náplně jako například jahodové a meruňkové frgály. Pro frgál je typické, že na jeden koláč se používá jen jeden druh náplně - různé náplně se nikdy nekombinují.

Při dvou a půl hodinové Frgálové manufaktuře si vyzkoušíte celou přípravu frgálu – chystání těsta, rozválení frgálu, jeho zdobení a upečení. Věnovat se vám budou naše zkušené pekařky. Dozvíte se i zajímavosti o historii a pravidlech výroby frgálu, jenž od roku 2013 požívá ochrany Evropské unie.

Na závěr si můžete vzájemně ohodnotit svoje výtvory, každý účastník si odnese vlastnoručně upečený frgál (v krabici pro snadnější přepravu).

Další informace:

  • délka programu: cca 2 hodiny
  • kapacita: 5-20 osob

Kontakt pro korporátní klientelu

Pořádáte firemní školení, akci pro zaměstnance či teambuilding? Přesnou kalkulaci aktivit pro korporátní klientelu v celém Resortu Valachy vám rádi poskytneme na požádání - kontaktujte naše manažery akvizice.

Resort Valachy leží ve Velkých Karlovicích při hranicích se Slovenskem a je dobře dostupný z celé České republiky i slovenských měst. Hotely se nachází v údolí Léskové a jsou od sebe vzdáleny v okruhu 3,5 km.

Manažerka akvizice pro Moravu:
Ing. Sandra Bělunková
Mobil: +420 725 392 866
E-mail: BelunkovaS@hptronic.cz
Manažer akvizice pro Čechy:
Obchodní a marketingový ředitel
Ing. Michal Vala
Telefon: 602 522 188
E-mail: ValaM@valachy.cz