Saunér Jiří Malina: Rituály na Lanterně se hostům líbí

Milovníci saunových rituálů se dočkali i ve Spa hotelu Lanterna! Nyní už není nutné za rituály přejíždět do Wellness Horal v hotelu Horal. Vždy od pátku do neděle se konají také v relaxačním centru L-Spa. Na podrobnosti i chystané novinky jsme se zeptali Jiřího Maliny, šéfa týmu saunérů L-Spa a Wellness Horal.

Jirko, jak si hosté Lanterny na novinku v podobě nabídky saunových rituálů zvykli?

Rituály v L-Spa jsme zavedli na podzim a jsme rádi, že se hostům tato novinka líbí. Hosté Lanterny sice mají neomezený vstup nejen do hotelového L-Spa, ale i do Wellness Horal, kde měli saunové rituály vždy plně k dispozici, ne vždy se ale chce člověku přejíždět. Možnost užít si rituály pod jednou střechou je pro ně komfortní a příjemná zejména ve večerních hodinách, kdy se po sauně mohou přesunout na večeři nebo později rovnou do postele.

Liší se rituály v L-Spa od těch, které nabízíte hostům ve Wellness Horal?

Ano, liší a ten rozdíl je dán hlavně velikostí saun. Sauna Dome ve Wellness Horal je opravdu velká a pojme až 40 lidí, takže rituály jsou zde živější, akčnější. V L-Spa jsme se vydali jinou cestou, zde si menší prostory sauny zhruba pro 12 lidí přímo říkají o komornější typ rituálů. Odehrávají se bez hudebního podkresu, jsou klidnější a více relaxační. Stejně jako ve Wellness Horal, také v L-Spa k rituálům podáváme oblíbené tělové peelingy. Tím, že je sauna v L-Spa menší a s nižším stropem, mnohem rychleji se prohřeje. Rituály zde mohou být v případu zájmu intenzívnější než na Horalu.

Jak se s ročním obdobím mění vonné esence, které používáte v saunách k polévání horkých kamenů v sauně?

Vždy je volíme nejen podle sezóny, ale i denní doby. Pro zimu jsou například typické dřevité vůně, které působí hřejivě a uklidňují, takže jsou vhodné i pro večerní čas. Rád je zařazuji při posledním večerním rituálu. Naproti tomu během dne nebo v teplejším období se více zaměřujeme na ovocné tóny, které působí povzbudivě.

Čím tedy sauny provoníte v jarním období?

Hosté se mohou těšit například na bylinné vůně, heřmánek, šalvěj, mateřídoušku…  Vůně střídáme nejen v saunách, ale i ve všech prostorách L-Spa. Každý den saunový svět voní trochu jinak, aby byli hosté vždy něčím příjemně překvapení.

Časy saunových rituálů v L-Spa hotelu Lanterna

Saunové rituály si můžete v L-Spa hotelu Lanterna vychutnat od pátku do neděle v těchto časech (změny vyhrazeny):

  • 10:30
  • 16:30
  • 19:00
  • 20:30

> Více informací o L-Spa