Wellness Horal zavádí novinku: saunování dětí

Relaxační centrum Wellness Horal rozšířilo nabídku služeb o možnost saunování dětí. Nově je kvůli tomu ve vybraných časech zpřístupněn saunový svět, kam měli dosud kvůli zachování klidové zóny vstup pouze návštěvníci nad 14 let. Dětem jsou vyhrazeny denně první dvě hodiny otevírací doby, která byla zároveň rozšířena.

„Saunování dětí je zdraví velmi prospěšné a stále oblíbenější. Často jsme řešili dotazy, proč v tak velkém relaxačním centru, jako je to naše, nesmí děti chodit s rodiči do sauny. Našli jsme tedy řešení, které vyjde rodinám vstříc a zároveň nijak nenaruší komfort ostatních návštěvníků, kteří k nám jezdí za klidnou relaxací,“ uvedl ředitel Wellness Horal Martin Pařízek.

Saunový svět Wellness Horal byl dosud otevřen vždy od 10 do 22 hodin. Nově je začátek provozní doby posunut již na 8 hodin. „Od 8 do 10 hodin je saunový svět plně k dispozici rodičům s dětmi. Samozřejmě ho mohou využít i ostatní zájemci, pokud jsou ale srozuměni s tím, že může být v saunách v souvislosti s pohybem dětí trochu rušněji. V ranních hodinách bude vše podřízeno maximálnímu komfortu malých hostů,“ dodal Martin Pařízek.

Rodičům s dětmi jsou při ranním saunování k dispozici saunéři, kteří – stejně jako dospělým – nabízejí vždy v 9:00 pro zpestření saunovací rituály. Délka a průběh rituálu nazvaného "Dětské čarování" jsou přizpůsobeny potřebám malých návštěvníků. „Jinak se ale saunování dětí nijak zvlášť neliší od saunování dospělých. Rodiče především musí dbát na to, aby délka pobytu v sauně odpovídala akuálnímu zdravotnímu stavu dětí a tomu, jak jsou zvyklé snášet horko. Výhodou ranního saunování je, že teploty v saunách po 8. hodině ještě ráno nedosahují maximálních hodnot, což je vhodné pro začátečníky,“ dodal Martin Pařízek.

Rodiče s dětmi mohou v saunovém světě využívat i další procedury – parní lázeň, Kneippův chodník či tepidarium, které je vhodné pro astmatiky. Zajímavým zpestřením při odpočinku po návštěvě sauny se může stát prohlídka bylinkové zahrádky u venkovní terasy saunového světa, kde se pěstuje máta, levandule, tymián, meduňka a další bylinky pro využití nejen v saunách a parní lázni Wellness Horal, ale také hotelové kuchyně a bary. Bylinky jsou zde volně k dispozici a děti si mohou vyzkoušet, jak voní. „Pro děti je připraveno i občerstvení v podobě čerstvého ovoce a vody zdarma. Do budoucna zvažujeme rozšíření nabídky o masáže pro děti,“ dodal Martin Pařízek.

Pro rodiče s dětmi je připravena cenově zvýhodněná vstupenka platná od 8 do 11 hodin, která platí do všech prostor Wellness Horal, tedy i termálních bazénů a kardio fitness. Poté, co bude saunový svět v 10 hodin pro děti uzavřen, si tak mohou malí návštěvníci s rodiči ještě hodinu užívat koupání v termálních bazénech Wellness Horal nebo odpočinek na venkovní slunící louce s občerstvením.

Relaxační centrum Wellness Horal je součástí hotelu Horal, kde si rodiče s dětmi následně mohou dát oběd v restauraci, která nabízí dětská jídla a dětský koutek, případně zajít na bowling nebo na procházku do přírody. Nově byla v okolí hotelu Horal vytyčena Kulíškova naučná stezka dlouhá 2,3 km. V létě je možné využít také animační programy pro děti za 190 Kč na 2 hodiny.

Ceník „Ranního saunování“

*Na zvýhodněnou vstupenku se již nevztahují žádné další slevy.