VALACHY BLOG: Vyzkoušejte cyklistický výlet s vypůjčeným elektrokolem

Vyzkoušejte poslední hit v oblasti cykloturistiky - elektrokola KTM, jejichž půjčovnu najdete u Wellness hotelu Horal. Objevujte krásy Beskyd s pomocí tohoto stále populárnějšího dopravního prostředku, který otevírá možnosti terénních výletů na kole i méně zdatným cyklistům. Díky elektrokolu se dostanete i na místa, kam byste jinak vlastními silami dojeli stěží nebo vůbec a můžete si užívat cyklistiku na horách úměrně své kondici.


Co jsou to vlastně ta elektrokola?

Jistě jste už tento pojem zaslechli, ale ještě přesně nevíte, jak to přesně funguje?

Jde o jízdní kola, která jsou na rozdíl od těch klasických doplněna o elektromotor a usnadňují tak cyklistům jízdu díky pomocnému elektrickému pohonu.Elektromotor je instalován přímo na rámu kola, při aktivním šlapání se sám iniciuje a to při rychlosti do 25 km/h. Při vyšší rychlosti se sám vypne a šetří baterii, stejně i při jízdě z kopce.

Síla, kterou vydáte při šlapání, se díky elektromotoru násobí, což samozřejmě nejvíc oceníte při jízdě do kopce, zvláště v takovém terénu, jakým jsou právě Beskydy.


Pomocník pro méně zdatné sportovce i seniory

Elektrokola jsou ideální pro méně zdatné sportovce, seniory, lidi v rekonvalescenci po nemoci či úrazu..., jednoduše pro všechny, jimž momentální kondice neumožňuje vyšší fyzickou zátěž.

A ještě jeden nepřehlédnutelný detail: Nedaří se vám vytáhnout partnera či partnerku na společný výlet na kole, protože nechtějí být svým pomalejším tempem "na obtíž"? Vybavte je elektrokolem a stane se z vás vyrovnaný cyklistický tandem, v němž si oba užijete výlet k plné spokojenosti.


Novinka: síť dobíjecích stanic v Beskydech 

Dojezd elektrokola je až 190 km na 1 nabití baterie. Ale i kdybyste se vypravili na delší výlet, nemusíte se bát, že zůstanete v půli cesty "bez šťávy". Firma Madeja sport, která je autorizovaným prodejcem elektrokol KTM, zřídila v Beskydech síť nabíjecích stanic, kde se v případě potřeby můžete zastavit.

Stanici najdete mimo jiné u dalších dvou půjčoven kol KTM v okolí - v Bílé a Ostravici, dále i na Soláni, Pustevnách či Lysé Hoře. Více o dobíjecích stanicích v Beskydech zde.


Půjčovna elektrokol

Pokud si nechcete elektrokolo hned kupovat, zkuste ho otestovat třeba díky službám půjčoven. Jednu najdete u Wellness hotelu Horal. 

K zapůjčení dispozici jsou tu kola KTM vhodná i pro jízdu v terénu - typ Macina Corss a Macina Action - 4 kola pro dospělé a 1 kolo pro děti.

Cena půjčovného:

Pro neubytované hosty Resortu Valachy (hotely Lanterna, Horal a Galik) je podmínkou zapůjčení vratná kauce 10 000 Kč.

Otevírací doba: denně 9.00 - 22.00 (sezóna půjčovny elektrokol je ukončena, těšíme se na vás opět v jarních měsících)

Informace a rezervace: recepce Wellness Horal, telefon: 571 495 570 Partnerem půjčovny je společnost MADEJA sport.

Elektrokola v Beskydech očima Petra Madeji, jednatele Madeja Sport

"Když jsem před časem poprvé navštívil hotel Horal, hned mě nadchlo jeho krásné a členité okolí, které je ideální pro jízdu na elektrokole. Velmi rádi jsme se proto s Resortem Valachy dohodli, že na Horalu zřídíme společnými silami půjčovnu elektrokol KTM. Ta reprezentují prvotřídní kvalitu rakouského výrobce, který dokonale kombinuje kvalitní kolo se spolehlivým elektropohonem. Kola zvládnou bez obav i jízdu v beskydském terénu. Neváhejte si to vyzkoušet a užijte si čistou radost z jízdy bez námahy! Pokud si budete chtít tento zázrak pořídit domů, navštivte nás v MADEJA sport, kde máme pro hosty Resortu Valachy připravenu zvýhodněnou nabídku."
Petr Madeja | jednatel Madeja Sport

Cash Back!

Při zapůjčení elektrokola KTM obdržíte poukaz na slevu 5.000 Kč při koupi nového elektrokola v prodejnách MADEJA sport. Pokud s sebou přinesete i ústřižek o zaplacení půjčovného, bude vám tato částka rovněž odečtena z ceny kola.