VALACHY BLOG: S Miss ČR M. Salačovou (nejen) o Dnech plných krásy na Lanterně

Modelka, dýdžejka, PR manažerka, ale také třeba úspěšná bloggerka a v neposlední řadě i půvabná maminka dvou malých dětí– to vše si můžete dosadit ke jménu Michaely Salačové, kterou si asi mnozí nejvíce pamatují jako vítězku Miss České republiky v roce 2000. Michaela žije s manželem a dvěma dětmi v Brně, kde se věnuje se řadě aktivit – a ve volných chvílích pravidelně jezdí relaxovat do Velkých Karlovic.

 

V údolí Léskové se jí zalíbilo natolik, že si tu časem pořídila vlastní apartmán. A hned v jeho sousedství využívá veškeré vymoženosti Resortu Valachy – od termálních bazénů až po lyžování ve Ski areálu Razula.

Právě díky tomu se zrodil nápad spojit síly a připravit speciální pobyt věnovaný výhradně ženám ve Spa hotelu Lanterna - Dny plné krásy ve dnech 21. - 24. dubna 2016.

Nejen o tom jsme Michaelu vyzpovídali v následujícím rozhovoru.

Michaelo, dobrý den, jak se máte a jak se vám žije – se dvěma malými dětmi, v Brně, mimo dosah „večírkové“ Prahy?

Děkuji za optání. V Brně se mi žije opravdu velmi dobře a vůbec nelituji, že jsem mimo dosah právě té “večírkové” Prahy :-) Do Brna z Prahy jsem se přestěhovala asi před osmi lety. Nejsem původem z Prahy, pocházím z malého městečka Moravské Budějovice. Do Prahy jsem odešla v 17ti letech a žila jsem tu poměrně dlouho. Dokonce i můj manžel se sem za mnou přistěhoval (z Brna), ovšem nakonec dospěli jsme k rozhodnutí jít do Brna.

Já v Praze dokončila vysokou školu, v té době jsem se aktivně věnovala hraní coby DJka a hodně jsem cestovala po celém světě. Navíc jsme už v té době pořádali mnoho koncertů a hudebních eventů - právě v Brně a často jsme tam jezdili. Mám tedy s Prahou velké srovnání a jsem ráda, že je život v Brně daleko méně hektický, vše je snadno dostupné, služeb a vyžití je akorát. Navíc - nebydlíme přímo v Brně, ale ve vesničce Říčany, která je od Brna asi 10 minut. Žijeme na kraji vsi, u polí a lesů a přesně tak mi to vyhovuje. Moje děti ví, co je to bláto, jak vypadá slepice a jaké to je v zimě sáňkovat a v létě chodit na houby. To by v centru rušného města moc často nezažily.

 

Váš mladší syn má nyní 3 roky, což je doba, kdy většině žen končí takzvaná „mateřská“ a vracejí se zpět do práce, začíná jim nová pracovní životní etapa.. Jak to máte vy?

„Mateřskou” mám s mladším synem na 4 roky, ale já tu pravou “mateřskou dovolenou” vlastně nezažila nikdy, jsem nonstop pracující člověk. Co se týká mých předchozích “kariér” - než jsem měla děti - tak některé jsem ukončila úplně, některé jsem dělala a dělám nadále, přibyly i aktivity jiné.
Ukončila jsem hraní coby DJka, to by s dětmi opravdu nešlo. Cestování, noční život, velké fyzické i psychické nasazení, zkrátka bylo to náročné. Ale nelituju, procestovala jsem díky hraní velký kus světa, hrála jsem po celé Evropě, v Indonesii, Rusku…

Skončila i moje práce modelky (už mi přece jenom není 20). Práci v oblasti pořádání hudebních akcí se ovšem věnuji pořád, bez přestávky. Smlouvy hudebním agentům jsem rozesílala i z porodnice. Mám na starosti PR a booking zahraničních umělců a vystupujících, ve většině případů DJ, ale teď jsem třeba “bookovala” do Brna na náš koncert Vanessu Mae, která bude v hale Rondo 13. května.

A kromě toho mám svůj blog, který začíná poslední dobou už lehce balancovat na hraně klasického internetového lifestyle media cíleného na Brno. Vystudovala jsem žurnalistiku, tak se pořád potýkám s tou novinářskou objektivitou a subjektivním blogovým postojem. Co z toho jednou vzejde, uvidíme, každopádně, můj CoolBrnoBlog.cz má už mnoho fanoušků, což mě moc těší.
 
Od doby, kdy jste vyhrála soutěž Miss ČR 2000, se toho tedy ve vašem životě událo dost. Při vědomí toho, jak vám Miss ovlivnila život a co vám dala i vzala – šla byste do toho znovu?

Ano, šla, bez váhání. Dalo mi to obecně celkem velkou školu, coby čerstvě sedmnáctileté. Získala jsem mnoho zkušeností, v naprosté většině pozitivních. A jestli bych bez Miss směřovala jinam, než jsem dnes? Těžko říct. Vše je se vším v mé minulosti propojené - bez Miss bych asi šla studovat medicínu, ve stopách rodičů.

Váš blog se věnuje tipům z oblasti módy či kosmetiky, které jsou vám určitě velmi blízké, ale i koncertům, aktivitám s dětmi, gastronomii a celkově životu v Brně. Co vás k psaní přivedlo?

Před dvěma lety, kdy můj mladší syn už nebyl úplné miminko, jsem přemýšlela, co bych si ke své práci v rámci hudebních akcí mohla najít dál. Víte, já jsem hodně workoholický člověk, pracuju moc ráda, ovšem na tom, co mě baví a co si mohu budovat sama. Hledala jsem něco, kde bych byla pánem svého času, kde bych uplatnila své zkušenosti ze školy, z novinařiny, z práce v oblasti PR, kde bych se mohla realizovat v mých koníčcích jako jsou móda, kosmetika, zdravý životní styl… A z ničeho nic mě osvítil nápad založit blog, ovšem takový, který by cílil pouze na Brno, protože jak jsem si ověřila, nic takového - zaměřeného na Brno, nebylo. A tak to celé vzniklo.

Za dva roky je na Facebooku www.facebook.com/coolbrnoblog více než 15 000 fanoušků, na webu je cca 3200 návštěv týdně. To jsou čísla, která mě moc těší. Ale víte co, je to pohyb na tenkém ledě, musím hledat cesty, jak si své čtenáře a fanoušky udržet, jak je bavit a zaujmout – a také hledat cestu plnění pro své klienty. A najít v tomto nějakou umírněnou cestu je někdy hodně těžké.

  

Říkáte, že práci modelky už se nevěnujete z důvodu věku, ale vypadáte stále skvěle! Jaké jsou vaše osobní tipy pro péči o pleť, postavu, pozitivní náladu….?

V modelingu už moc nepracuji, jen když v rámci blogu fotím nějaké věci, oblečení nebo promo pro obchody, ale vnitřně cítím, že je nutné se o sebe pořád starat. Vlastně už v tom přesvědčení žiju od dětství, kdy mi toto vštěpovali moji rodiče.

Mojí hlavní zásadou, kterou se řídím, je kvalitní strava - to je, myslím, alfou a omegou všeho, nejen zdraví, ale také hezkého vzhledu a dobré nálady. Během mnoha let jsem si osvojila určité zvyky, které mi vyhovují - vyřadila jsem ze stravy lepek, nepiju bílé mléko, ale jím maso, ovšem v umírněné míře. Nejím potraviny s velkou chemickou úpravou, jako jsou uzeniny nebo sladkosti… Snažím se o sebe pečovat ve všech směrech, protože zastávám názor, že člověk by měl být spokojený hlavně sám se sebou. Pak dokáže být pozitivní a milý i k těm ostatním.
 
A jak nejraději dobíjíte baterky?

Rozhodně v přírodě, v klidu, s dětmi, tam, kde se cítím dobře. Před asi pěti lety jsem objevila naprosto kouzelnou krajinu, kulturu a vyžití v Beskydech, u vás ve Velkých Karlovicích. Mám to tu skutečně moc ráda, jednak kvůli malebné přírodě a klidu, ale také mnoha možnostem vyžití, které nabízí mé velmi oblíbené hotely, Lanterna a Horal. Kdo tu už byl, určitě ví, o čem mluvím.

Právě se Spa hotelem Lanterna připravujete novou, zajímavou akvitivu - pobyt nazvaný Dny plné krásy. O co půjde?

Jde o pobyt, který jsme společně připravili na 21. až 24. dubna a budu se jej účastnit jednak já osobně a pak také vybrané odbornice - výživová poradkyně a zakladatelka Ústavu pro výživu a životní styl Dana Moser, módní návrhářka Eliška Tomková ze studia Elisha, která poradí s barevnou typologií a tvorbou šatníku a předvede i své krásné a velmi nositelné modely, a také kosmetička Eva Kroulíková ze studia SlimFOX, se kterou mám já sama vynikající zkušenosti v oblasti správné péče o pleť…

Bude to prostě taková dámská jízda, při níž se dámy dozví něco o péči o pleť, správném stravování a oblékání a užijí si také masáž, obličejové ošetření, wellness a termálních bazény, takže je čeká i spousta relaxace. Věřím, že to bude opravdu vydařený víkend!