VALACHY BLOG: Petr Slovák opět za barem Cocktail baru Lanterna

Nechejte si namíchat drink od oblíbeného barmana s nově načerpanými zkušenostmi a inspirací z jeho působení jako brand ambasadora pro Rum Havana Club v ČR. Petr Slovák opět za barem Cocktail baru Lanterna!

Petr Slovák na dva roky vystřídal šéfování Cocktail baru Lanterna za působení v pozici brand ambasadora pro Rum Havana Club v ČR. Nyní se vrací zpět na Valašsko. Při té příležitosti jsme jej vyzpovídali.

Petře, jak se ti dařilo?
 
Dařilo se mi dobře, děkuji. Práce ambasadora byla spojená hodně s cestování. Poznal jsme spoustu krásných koutů naší vlasti, seznámil jsem se se spoustou skvělých lidí z oboru a navštívil mnoho podniků.
 
Co vše tvoje práce obnášela?
 
Hlavní náplní mé práce byla prezentace značky Havana Club. Při prezentaci jsem personál v daných podnicích seznámil s historií, výrobou a kompletním sortimentem této značky. Nevyšel jsem ani z barmanského cviku, neboť toto školení vždy završila i ukázka míchaných drinků a často i večerní hostování za barem daného podniku. Dále jsem byl i lektorem Bar academy, skvělého programu pro barmany, kdy jsem byl po boku skvělých kolegů- barmanů a ambassadorů.

A čím to, že ses rozhodl pro návrat na Valašsko?
 
Tak nebyl to nějaký návrat v pravém slova smyslu..........žiju tady už víc jak 8 let (dokonce jsem se tu přiženil) a osobně se za Valacha považuji:-) Jak jsem již zmiňoval, práce ambasadora byla hodně o cestování, najezdil jsem tisíce kilometrů měsíčně a hodně mě to unavovalo a když už člověk usíná za volantem a musí si při cestách občas v autě i zdřímnout, tak jsem si řekl, že už stačí a přenechám pozici někomu dalšímu. Cocktail bar na Lanterně je navíc pro mě i srdcová záležitost, pracoval jsem v něm osm let a když přišla nabídka bar znovu vést, neváhal jsem dlouho.

Náš TIP: Užijte si sobotní večer s Petrem Slovákem, který se poprvé po jeho návratu představí v Cocktail baru Lanterna s Havana Night. Přijďte si za Petrem na bar popovídat o rumech a nějaké i ochutnat.

Za ty dva roky jsi jistě načerpal spoustu užitečných znalostí, dovedností, nových přátelství v předních českých barech... Jak se to zúročí nyní ve tvé práci?
Já myslím, že určitě nějak ano :) Mít přátelé za barem po celé republice v různých koutech je skvělé. Informace, které jsem načerpal a získal jsou k nezaplacení a při své práci je určitě zúročím. Stále ale platí to, že nejdůležitější jsou lidé, kteří za barem pracují a jestli je práce baví a dělají jí srdcem.
 
Na co se můžeme v Cocktail baru Lanterna těšit v nejbližší době?
 
Určitě na akce, které jsou v plánu jako např. různé degustace, školení, bar hostingy, sobotní party, nové koktejly atd...
 
Milovníci koktejlů a destilátů všeho druhu si zvykli potkávat tě i na dalších akcích v regionu? S tím je konec, nebo pokračuješ?

 
Ano, hodně jezdím po vybraných akcích v regionu s mým barmanským cateringem. Určitě pokračuji, je to moje barmanské dítě, které jsem založil v roce 2011 a od té doby se ho snažím vychovávat. Teď je to pořád na růstu a do budoucna mám ještě spoustu plánů, které chci udělat. K barmanskému řemeslu přistupuji s láskou a pokorou a vše má svůj čas :)

Pozor, změna otevírací doby Cocktail baru Lanterna: od 1. listopadu si k nám můžete přijít na drink již od 17:00 hodin.