Soutěž o nejlepší králičí recept vrcholí

Už jen pár dnů mají kuchařky a kuchaři na to, aby se zapojili do 2. ročníku soutěže o nejlepší valašský recept, kterou pořádá Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Tématem soutěže jsou tentokrát pokrmy z králičího masa.

Soutěž již skončila. Všem děkujeme za účast. Výsledky budou známé cca do mésíce.

Soutěžící mohou své osvědčené návody zasílat na soutez@valachy.cz do 15. června. Vítězný recept stejně jako loni obohatí menu zážitkové restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna, jednom z hotelů Resortu Valachy.

„Už nyní můžeme říci, že soutěž vzbudila mezi lidmi velký zájem. Dosud dorazily mailem již čtyři desítky receptů. Mnoho je jich postaveno na jednoduchosti, což králičímu masu asi nejvíce svědčí, ale je vidět, že lidé také rádi experimentují. Máme tu tak například i „Králíka na Coca Cole“ nebo králičí musaku,“ prozradila vedoucí Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

Jedinou podmínkou pro zařazení receptu do užšího výběru poroty je použití králičího masa a dalších surovin, které jsou běžně dostupné v regionální kuchyni. „Hledáme specialitu, která má místní kořeny a přitom je natolik chuťově zajímavá, že uspokojí i náročné gurmány,“ dodal ředitel hotelů Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Zaslané recepty stejně jako loni posoudí kuchaři restaurací Resortu Valachy. Ti již nyní začali s postupným testováním - pokrmy podle soutěžních receptů zkoušejí připravit a pak je nejen sami ochutnávají, ale servírují také hostům Spa hotelu Lanterna v rámci bufetových večeří. Také ohlasy návštěvníků budou mít na verdikt poroty nezanedbatelný vliv.

„Soutěžící mohou získat hodnotné ceny. Tradiční gastronomii jsme letos propojili s tradiční tuzemskou značkou, takže autoři tří nejlepších receptů obdrží kuchyňské elektrospotřebiče, které poskytla společnost ETA. My jim za Resort Valachy věnujeme pobyt v hotelu Lanterna nebo degustační večeři,“ doplnila vedoucí Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

Podrobnosti: valachy.cz

Partnerem soutěže je společnost ETA

Ceny pro autory nejlepších receptů:

1. cena – Relaxační neděle pro 2 osoby ve Spa hotelu Lanterna s degustační večeří v restauraci Vyhlídka + kuchyňský robot Bross ETA v hodnotě 4 999 Kč
2. cena – Relaxační neděle pro 1 osobu + domácí pekárna Delicca ETA v hodnotě 2 999 Kč
3. cena – degustační večeře v restauraci Vyhlídka pro 2 osoby + tyčový mixér Spesso ETA v hodnotě 1 799 Kč