Sjezdař Martin Vráblík před odjezdem na olympiádu trénoval ve Ski areálu Razula

Na olympijské hry, které vypuknou 7. února v Soči, vyrazí také sjezdař Martin Vráblík z Nového Hrozenkova na Valašsku. Pro poslední tréninky před odjezdem včera a dnes využil sjezdovku Razula ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.

„Jsem rád, že jsme se díky ochlazení konečně dočkali na Valašsku kvalitních lyžařských podmínek. Díky tomu jsem na finální přípravu mohl zůstat „doma“, nemusel jsem jezdit do Alp,“ pochvaloval si Martin Vráblík, který to má z Nového Hrozenkova do Velkých Karlovic necelých 10 kilometrů.

Martin Vráblík - sjezdovka RazulaSjezdovku Razula využíval Martin Vráblík pro tréninky i v minulosti. Díky délce 1 kilometr a převýšení 210 metrů FIS sjezdovka Razula splňuje podmínky pro kvalitní trénink profesionálů a bývá jim také pro tyto účely využívána. Sjezdaři zde trénují v časech mimo provozní dobu, kdy se na svahu nepohybuje veřejnost. Martin Vráblík se takto tréninku věnoval ve čtvrtek navečer a v pátek ráno.

Byl zároveň prvním lyžařem, který v letošním roce otestoval sjezdovku Razula v celé její plné délce. Kvůli neobvyklému průběhu letošní zimy a teplejšímu počasí byla sjezdovka Razula od začátku ledna sjízdná jen zhruba z poloviny. Po ochlazení v minulém týdnu ji nyní vlekaři dosněžili a v pátek zprovoznili v plném rozsahu. 

Jednatřicetiletý Martin Vráblík se netají tím, že tato olympijská sezóna může být  jeho poslední.