Lyžařská sezóna ve Ski areálu Razula vyvrcholí závodem Razula Open Cup

Přestože mnohá lyžařská střediska již ukončila sezónu, Ski areál Razula je stále v provozu a nabízí velmi dobré lyžařské podmínky. Vrcholem sezóny bude 8. ročník lyžařského závodu Razula Open Cup, který se pojede v sobotu 31. března.

Závod Razula Open Cup je otevřený lyžařům amatérům bez ohledu na věk a zkušenosti. Může se ho tedy zúčastnit celá rodina – od dětí (ročník 2005 a starší) až po dědečky a babičky, kterým je určena kategorie veteránů. Obří slalom se jede na hlavní sjezdovce Razula. Vypsáno je 9 věkových kategorií, přičemž nejmenší lyžaři jedou jen jedno kolo na kratším úseku sjezdovky. Závod pořádá Ski areál Razula společně s lyžařským oddílem Ski Soláň.

Závodníci i návštěvníci si budou moci zpestřit návštěvu Ski areálu Razula u mobilního baru na úpatí sjezdovky. Barmani Cocktail baru Lanterna si pro návštěvníky připravili nabídku míchaných nápojů. A protože bezpečnost na sjezdovce vyžaduje vyvarovat se alkoholu, nebudou chybět nealko koktejly. Uskuteční se také barmanské show.

Původně se mělo o víkendu konat bezplatné testování lyží LUSTI, z důvodu onemocnění organizátorů však bylo zrušeno.

Současně s Razula Open Cup se uskuteční také 1. ročník závodu Valašský pohár Ski & Golf, který je určen pro lyžaře - hráče golfu. Závodníci se v sobotu utkají v obřím slalomu, den poté pak v golfovém turnaji na hřišti v Rožnově pod Radhoštěm.

„V současné době máme ve Ski areálu Razula 30 centimetrů sněhu a ochladilo se, podmínky pro lyžování jsou stále dobré. Určitě se bude lyžovat ještě i v neděli 1. dubna. Sezónu pak ukončíme v závislosti na aktuálních podmínkách a zájmu návštěvníků,“ uvedl Luboš Sušila ze Ski areálu Razula.