Bike park Kyčerka

Za další zábavou můžete vyrazit také na další místa v okolí Resortu Valachy! S kolem určitě zajeďte do Bike parku Kyčerka. V údolí Pluskovec (cca 200 m za Informačním centrem a kostelem) vyrostl v roce 2012 nový zábavní areál pro bikery všeho věku. Vyrazit tu můžete na tratě (traily) vedené lesem i po sjezdovce a obohacené o dřevěné překážky a další zábavné či technické prvky.

Zahájení sezóny v Bike parku Kyčerka - 1. 5. 2015. Program letošních akcí a provozní dobu najdete zde.

Bike park tvoří tři traily různé náročnosti o celkové délce přes 7 km:

V přípravě pro letní sezónu 2015 je nový rodinný FAMILY TRAIL o délce 3,5 km.

Zájemcům je také k dispozici pumptrack. Jde o dřevěný okruh složený ze zatáček a vln, který je uzpůsoben na ježdění bez šlapání. Principem je, jak název napovídá, "pumpování" na nerovnostech dráhy, díky čemuž jezdec udržuje rychlost svého kola. Pumptrack je vhodný nejen pro zkušené bikery, kteří si chtějí zatrénovat a zlepšit fyzickou kondici intenzivním pumpováním, ale také pro děti a rodiče. Je bezpečný a především hravý.

Využít můžete i půjčovnu celoodpružených kol Specialized. Jde o jediné oficiální test centrum značky Specialized v České republice.

Kdo se necítí na ježdění na trailech, může si potrénovat ve Skill centru vedle Pumptracku, kde je přichystáno plno nenáročných překážek - od houpačky přes slalom mezi kužely až po menší skoky.

Více informací: www.kycerka-bikepark.cz