Otevírání zážitkových stezek na Razule pro děti, 13.6.

Partneři:

Otevírání zážitkových stezek na Razule pro děti, 13.6.

13.06. 2021 - 13.06. 2021

Vydejte se k nám do Velkých Karlovic a užijte si neděli s celou rodinou plnou dobrodružství a objevování! Čeká na vás zábavný program u Bistra Razula pod širým nebem, známé i úplně nové stezky krásnou přírodou a plné zajímavých informací o historii, zvířatech, pověstech.... a indicií, které vás dovedou k tajnému pokladu. Stačí si jen vzít letáček se všemi trasami a některou z nich (nebo třeba všechny) si vybrat a projít.

A když vám po cestě vyhládne, dojděte zpátky k Bistru Razula, které nabízí celou řadu dobrot.

  • Kdy: neděle 13. 6. 2021, 9:30-14:00
  • Kde: u Bistra Razula, Velké Karlovice

Na co se můžete těšit?

  • Zábavu u Bistra Razula: GoGEN game zónu, stánek VZP, nafukovací bludiště, stezku bosou nohou, možnost opékání špekáčků u ohně (k zakoupení v bistru)
  • NOVINKA: Stezka portáše Maliny s QR kódy: po této lesní trase doposud chodili jen lesníci, myslivci, lesní zvěř a v dávných dobách také portáši: strážci hor a hranic. Vydejte se s námi na výlet, který prověří vaše pozorovací schopnosti a znalosti v přírodě: cestu vám pomohou najít QR kódy (potřebujete nabitý mobil pro stažení aplikace a čtení QR kódů, doporučujeme také tištěné instrukce - najdete u Bistra Razula). Délka trasy 4,5 km (pouze pro pěší, kopcovitý terén), zpět můžete jít po dalších trasách.
  • NOVINKA: Stezka portáše Maliny za lesní zvěří: poznejte lesní zvěř žijící v CHKO Beskydy a pokochejte se nejkrásnějším výhledem do údolí Léskové, trasu můžete jít v obou směrech a navázat tak na další stezky. Délka trasy 1 km (pouze pro pěší, prudký kopec), hrací list si vyzvedněte u Bistra Razula.
  • NOVÁ TRASA: Hledej poklad na Razule: Projděte se krajinou opředenou pověstmi a legendami ke staletému buku na Bařince a pralesu Razula. Cestou při plnění úkolů získáte číselný kód, s nímž v cíli otevřete schránku s pokladem. Délka trasy 6-9 km (dle trasy návratu, varianty pro pěší, kočárky i kola), hrací list si vyzvednete u Bistra Razula, více informací také ZDE.
  • NÁŠ TIP: Kulíškova naučná stezka: Vydejte se na procházku s kulíškem - nejmenší sovou hnízdící ve Velkých Karlovicích. Představí vám zajímavá chráněná zvířata, trasa je lemovaná interkativními prvky. Délka trasy 2,5 km (od 3 km vzdáleného hotelu Pod Javorem, vhodná pro pěší, kočárky i kola)

K tomu navíc: Lahev Jupíka od firmy Kofola odměnou pro ty, kteří projdou některou ze stezek a vyplní zpětňáček (krátký dotazník).