Ohlédnutí za Týdnem kultury na Valašsku 2018

Ohlédnutí za Týdnem kultury na Valašsku 2018

Představení Čtyři dohody Jaroslava Duška završilo ve středu 29. srpna 2018 třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Ten se odehrával poslední prázdninový týden 22.-29. srpna v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích v netradičním prostředí cirkusového šapitó pod Spa hotelem Lanterna. Výtěžek akce, rekordních 365 tisíc korun, bude dále pomáhat mobilnímu hospicu a rodině nemocného chlapce.

Na Týdnu kultury na Valašsku se během osmi dnů odehrálo hned 13 nezapomenutelných představení: představil se žánr nového cirkusu, divadelní komedie, one man show i program pro děti.

Festival zahájil Cirk La Putyka s vyprodaným představením Slapstick Sonata, které bylo pro velký zájem do programu zahrnuto také následující den. Čtvrteční podvečer zpříjemnil Spolek sešlých s Commedia Dell'arte  hlavní roli s Pavlem Liškou, velký potlesk sklidily také Splašené nůžky Městského divadla Zlín a Vinetůůů Divadla Pecka, jejichž herci excelují také ve Slováckem divadle.

O víkendu mohli diváci vidět také Veroniku Freimanovou, Rudolfa Hrušínského v Bosých nohách v parku Agentury Harlekýn, o rozdílech mezi ženami a muži vykládal Jan Holík jako Caveman, hvězdné obsazení měly také 3 verze života s Lindou Rybovou. Nejen dětem se představila Nezbedná pohádka Ochotníků Lukoveček a známý příběh Mirka Dušína a jeho kamarádů z Rychlých šípů v podání Ochotníků Fryšták.

Fenomenální Jaroslav Dušek se vyprodanému publiku představil při dvou představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda.

Máte tip představení či vystoupení, které byste rádi viděli na dalším ročníku Týdne kultury na Valašsku, který se bude konat na konci prázdnin 2019? Dejte nám vědět na tydenkultury@valachy.cz

>> Celá fotogalerie

365 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic

I tento rok jsem velice rádi věnovali výtěžek z Týdne kultury na Valašsku na dobročinné účely. Rekordních 365 tisíc tak pomůže rodině Míši Žitníka, který se narodil s vážným poškození mozku, a mobilnímu hospicu Strom života z Nového Jičína, jehož cílem je umožnit nevyléčitelně nemocným lidem zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných a i dušebních obtíží.

Na výši výtěžku se největší měrou podílel Jaroslav Dušek, který jako pravidelný host festivalu uvedl před zcela vyprodaným hledištěm za výrazně snížený honorář populární Čtyři dohody a Pátou dohodu. Snížením honoráře přispěl i Cirk La Putyka, jehož představení Slapstick Sonata bylo rovněž vyprodáno. Část prostředků věnovali návštěvníci festivalu na místě.

Partneři Týdne kultury na Valašsku