Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Vzácný bílý lanýž opět na Valašsku! Zažijte jedinečný degustační večer plný vybraných chutí v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Přeneste se společně s námi do italské oblasti Piemont, která je celosvětově proslulým regionem vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a užijte si menu s touto delikatesou.

Naši kuchaři se v polovině listopadu vypraví do Itálie, aby přivezli ty nejlepší čerstvé suroviny z piemontských lanýžových trhů až na váš stůl. Degustační večer se uskuteční bezprostředně po návratu z Itálie - ve čtvrtek 17. listopadu 2016.

Pro váš dokonalý zážitek zahrnuje cena degustačního večera také ubytování na noc ze 17. na 18. listopadu ve Spa hotelu Lanterna. Gurmánský zážitek tak můžete znásobit neomezenou relaxací v hotelovém spa s krásným výhledem do přírody Beskyd.

Menu Noci bílých lanýžů představí typické pokrmy a speciality kuchyně Piemontu a může být dotvořeno či upraveno v inspiraci na suroviny, které kuchaři na trzích vyberou a nakoupí. Těšte se tedy i na trochu gurmánského překvapení. 


Menu Noci bílých lanýžů v restauraci Vyhlídka:

Menu je snoubeno s víny vyhlášeného italského vinařství SANDRONE Luciano, Barolo, Piemonte. Změny v menu vyhrazeny.

      

Připomeňte si, jak probíhal tento mimořádný večer s lanýži ve Velkých Karlovicích v roce 2015. 

NOC BÍLÝCH LANÝŽŮ VE SPA HOTELU LANTERNA

Degustační večer s ubytováním ve Spa hotelu Lanterna zahrnuje:

Rezervace na: tel: 571 477 300 nebo rezervace@valachy.cz.

 

PokojCena/osoba
Standard4 990 Kč
Suite5 490 Kč
Suite Spa5 990 Kč
Přistýlka dítě / nad 12 let4 990 Kč

O lanýžích a Piemontu

Lanýže jsou v gastronomii vysoce ceněny jako vynikající, ovšem ne snadno dostupná delikatesa. Nejvzácnější a nejdražší je lanýž bílý, který se vyskytuje právě jen v oblasti Piemontu. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo prasat.

I proto se na trhu cena bílého lanýže šplhá až na desítky tisíc korun za kilogram. Mezi gurmány jsou bílé lanýže pojmem. V pokrmech se používají ve velmi malém množství, přesto mu dodávají výraznou a specifickou chuť.

Piemont, rozkládající se na úpatí Alp v severozápadní Itálii, je rovněž vyhlášenou vinařskou oblastí. Co do množství certifikovaných vín je nejlepším vinařským regionem celé Itálie. Proslavila ho např. vína Barolo, Barbaresco, Barbera a Moscato d‘Asti.


Nenechte si ujít další chystané gastronomické akce ve Spa hotelu Lanterna: Kurz etikety s Ladislavem Špačkem a zážitkovým menu  16. prosince 2016 a Šaška a královnu aneb Etiketa u stolu pro děti 4. prosince 2016.  Užijte si jedinečnou degustaci ve společnosti "Mistra etikety" spojený s ochutnávkou degustačního menu zážitkové restaurace Vyhlídka Spa hotelu Lanterna, pro děti v pojetí pohádkové hry.