Petr Vabroušek míří na VALACHYMANa jako čerstvý mistr republiky

Obhájce vítězství z prvního ročníku triatlonového závodu VALACHYMAN Petr Vabroušek se zdá být ve vynikající formě. Týden před závodem v Novém Hrozenkově vyhrál mistrovství republiky v dlouhém triatlonu, už po osmé!

Sprint triatlon VALACHYMAN 2012 v Novém Hrozenkově je pro něj spíše tréninkovou zastávkou. Petr Vabroušek má raději dlouhé triatlony. A je v nich skutečně úspěšný. Na posledním mistrovsví světa ve španělském Vitoria-Gasteiz skončil patnáctý. Na stejném závodě byl na pátém místě Martin Krňávek.

Petr Vabroušek první ročník sprint triatlonu VALACHYMAN vyhrál v čase 38:58, o pouhých šest vteřin před Přemyslem Žaludkem ze Zlína.

Letošní start Petra Vabrouška byl nejdříve ohrožen kvůli republikovému šampionátu v Ironmanu. „Ve slovenských Piěšťanech se nakonec závodilo šest dní před Valachymanem. Tak snad stihnu trochu zregenerovat. Navíc hned další den po Valachymanu mě čeká půlželezňák Doksyman, stejně jako vloni,“ popsal svoje plány Petr Vabroušek.

A jak tedy do vašeho nabitého programu zapadá sprint triatlon VALACHYMAN, který se hodně vymyká vaší nejoblíbenější distanci?

Těšíte se na setkání s Lukášem Bauerem, který je také světovou špičkou, ale ve zcela jiném sportu než vy?

A máte ambice tedy obhájit loňské vítězství?

Přejeme Petru Vabrouškovi hodně štěstí a zdraví a úspěchy v dalších závodech!