Týden kultury na Valašsku zahájila La Putyka

Představení Airground Cirku La Putyka odstartovalo v pondělí 22. srpna ve Velkých Karlovicích první ročník nového festivalu Týden kultury na Valašsku. Ten během sedmi dní přinese celkem šest představení v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó, které je pro tuto příležitost postaveno na louce pod Spa hotelem Lanterna v údolí Léskové. Přijďte si užít další hudební a divadelní zážitky v kombinaci s magickou atmosférou podvečerního údolí Léskové!

„Loni jsme na konci prázdnin ve stejném prostředí cirkusového šapitó uspořádali představení Jaroslava Duška Čtyři dohody a Pátá dohoda a příznivé ohlasy na obě vyprodané akce nás inspirovaly k tomu, věnovat letos kulturním zážitkům ke zpříjemnění konce prázdnin více dnů. Návštěvníci se mohou opět těšit na Duškovy Čtyři dohody a Pátou dohodu a vedle toho také na další divadla či hudebníky. Poslední den bude věnován představení pro děti. Výtěžek z festivalu věnujeme na dobročinné účely,“ uvedl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Výtěžek obdrží mimo jiné mladý dobrovolný hasič z Velkých Karlovic Jakub Horák, který je od loňské dopravní nehody upoutaný na invalidní vozík. Výtěžek mu pomůže financovat účinnou, ale nákladnou rehabilitaci, kterou nehradí pojišťovny.


Prodej vstupenek a další informace

Online předprodej lístků byl ukončen. Vstupenky si ovšem budete moci koupit přímo na místě a to buď do 12:00 hodin na recepci Golf Clubu Horal, nebo 60 minut před začátkem představení u šapitó pod Spa hotelem Lanterna. Akce 1+1 vstupenka za 1 Kč na Javory Beat bude platit i na místě.

Obě představení Jaroslava Duška jsou beznadějně vyprodána, na Čtyři dohody ani Pátou dohodu si tak bohužel již nelze vstupenky zakoupit ani online, ani u šapitó.

Na představení doporučujeme přijet 90 minut před jeho začátkem, abyste stihli pohodlně zaparkovat přímo vedle šapitó, usadit se na místo (níže naleznete schéma prostor, řiďte se, prosím, vždy pokyny pořadatelů) a také se v případě zájmu občerstvit. Samotné šapitó se otevírá 30 minut před představením, lavičky nejsou číslovány (sedí se po 5 - 6 lidech).

Na místě je zajištěno občerstvení. Gastronomické speciality z pera šéfkuchaře Spa hotelu Lanterna, Pavla Václavíka, a jeho týmu budou k dispozici před představením, o přestávce i po představení. Těšit se můžete třeba na burgr z mladého býčka, grilovaný dolnopasecký sýr či tradiční valašský frgál, který si můžete třeba odvést domů jako dárek.

Pro rychlé informace o programu i volných vstupenkách můžete volat na recepci Golf Clubu Horal + 420 571 495 583.


Program týdne kultury na Valašsku

Více informací na www.tydenkultury.cz.