Geocaching

K oblíbeným lokalitám kešerů ve Zlínském kraji se zařadila také oblast Velkých Karlovic. Jen za poslední měsíce se tu počet keší takřka zdvojnásobil. Najdete jich tu téměř čtyři desítky, nejvíc mezi hotelem Horal a hraničním přechodem Makov-Bumbálka, v okolí Soláně nebo na hřebeni Javorníků.

Rostoucí oblibě Velkých Karlovic napomohla zdejší mimořádně krásná příroda CHKO Beskydy. Keše tak postupně vznikají na místech s pěknými výhledy do okolí nebo u přírodních zajímavostí či staveb – navedou vás například k rozhledně Sůkenická, pralesu Razula, karlovskému jezeru, 400 let starému buku nebo do blízkosti rodného domu slavného valašského malíře Jana Kobzáně. Na webu geocaching.com je popis zajímavostí v okolí keší často doplněn zajímavými fotografiemi či valašskými pověstmi.

Tip: k nejhezčím patří keš Na Člověčí. Vyžaduje náročnější výstup do kopce, občas i mimo lesní cesty, nahoře vás ale odmění nádherný výhled do krajiny. Další zajímavá Wherigo keš „Valašský plenér” ukazuje místa, kde s oblibou tvořili malíři.

Půjčování GPS navigací

Hotely Resortu Valachy nabízí možnost zapůjčení GPS navigací pro geocaching. K dispozici jsou navigace Garmin Oregon 450, vypůjčit si je můžete v recepcích hotelů Lanterna, HoralGalik

Cena půjčovného: 100 Kč/půl dne (od/do 12:00)